Požiar chaty

13. 1. 2013
      Dňa 05.01.2013 o 11:36 hod. sme boli privolaný k požiaru strechy chaty v meste Turzovka - Hlinené část Košariská. Na miesto zásahu naša jednotka MHZ vyšla z technikou CAS 20 Iveco Magirus, VA Mitschubisi L200 a štvorkolka Polaris a 11 členov MHZ stoho 4 ostali ako záloha. Požiar bol lokalizovaný a likvidovaný za použitia C" prúdu - vysoký tlak. Na mieste ako prvá zasahovala jednotka OR HaZZ Čadca z hasičskej stanice Turzovka z technikou AHZSl. M.Vario a CAS 32 T148. Príčina požiaru sa javy zlé inštalované vykurovacie teleso celodrevenej chaty. Požiarom bola poškodená pomerne malá časť podkrovia a strechy. Chata sa tak zachránila úplne cela. Návrat našej jednotky MHZ bol o cca 14:45 hod.

Z DALŠÍCH WEBŮ