Záchrana lyžiarky

1. 2. 2013
        Dňa 18.01.2013 v čase o 11:46 hod. nám bol vyhlásený poplach k zranenej lyžiarke do katastra územia tzv. JAKUBOV vrch. Na zásah z MHZ Turzovka bola vyslaná technika terénne vozidlo Nissan Navara 4*4 spolu z prívesom a štvorkolkou Polaris Ranger xp 800 a vozidlo TA Mitschubishi L200 spolu s prívesom a závestnými saňami pre transport zranených. Po vopred dohodnutom mieste v obci Dlhá nad Kysucou a po dohode z veliteľom zásahu z OR HaZZ z hasičskej stanice Turzovka sa vozidlo Polaris Ranger xp 800 vydalo na jazdu k zranenej osobe. Po príchode k zranenej osobe bolo zistené že má poranenú dolnu končatinu ( vykĺbené koleno ). Po poskytnutí prvej pomoci a jej stabilizácii bol vykonaný transport zranenej k vozidlu ZZS Falk(základňa Turzovka), kde bola zranená predaná posádke ZZS.
Zásahu sa z MHZ Turzovka zúčastnilo 6 hasičov a z hasičskej stanice Turzovka 3 príslušníci HaZZ.
Jednotka MHZ Turzovka sa na svoju základnu vratila o 13:44 hod.

Z DALŠÍCH WEBŮ